Chlamidijos ir nevaisingumas

Chlamidiozė yra viena iš pagrindinių nevaisingumo priežasčių pasaulyje. Didele dalimi dėl to kalta chlamidiozės ligos eiga – labai dažnai ši infekcija nesukelia pastebimų simptomų. Todėl neretai užsikrėtęs žmogus ilgą laiką nenutuokia apie infekciją, o tuo tarpi ši progresuoja ir gali sukelti rimtų sveikatos sutrikimų. Blogiausiu atveju, žmogus tampa nevaisingas.

Kaip chlamidiozė sukelia nevaisingumą?

Nevaisingumas – tai negebėjimas susilaukti vaikų, ši problema panašiu dažnumu kamuoja tiek vyrus, tiek moteris. Žinoma, yra daug kitų nevaisingumo priežasčių, tačiau pastaraisiais metais būtent chlamidiozės sukelto nevaisingumo atvejų vis daugėja. Chlamidiozės infekcija ypač išplito paauglių ir jaunimo tarpe, ir dažnai labai vėluojama su diagnoze ir gydymu. Negydoma infekcija gali pažeisti reprodukcinius organus, ir taip sukelti nevaisingumą.

Chlamidijos ir nevaisingumas moterims

Jeigu chlamidiozė yra negydoma ilgą laiką, infekcija iš makšties gali išplisti į kitus moters reprodukcinius organus. Ypač pavojinga, jeigu liga išplinta į gimdą ir kiaušintakius. Tai gali sukelti dubens uždegiminę ligą, kuri gali pažeisti kiaušintakius taip, kad kiaušinėlis iš kiaušidžių nebegalės judėti kiaušintakiu. Tokiu atveju kiaušinėlis negalės būti apvaisintas – moteris taps nevaisinga. Esant užblokuotam kiaušintakiui, padidėja ektopinio (negimdinio) nėštumo tikimybė – toks nėštumas gali būti mirtinas moteriai. Jeigu moteris nėščia, infekcija gali sukelti persileidimą.

Ektopinis nėštumas

Kai moteris pastoja, kiaušinėlis yra apvaisinamas kiaušintakyje, ir po to jis patenka į gimdą. Negimdinio nėštumo atveju, apvaisintas kiaušinėlis negali patekti judėti kiaušintakiu tolyn į gimdą. To priežastis – užblokuotas kiaušintakis. Toks pažeidimas gali atsirasti dėl dubens uždegiminės ligos, kuri buvo ilgą laiką negydyta, ir taip buvo pažeistas kiaušintakis. Dubens uždegiminė liga dažnai sukeliama būtent chlamidijų bakterijų, jeigu ši infekcija ilgesnį laiką negydoma. Kitais atvejais, pačios chlamidijos bakterijos pačios pažeidžia kiaušintakius. Ektopinio nėštumo atveju reikalinga skubi operacija, nes toks nėštumas gali būti pavojingas moters gyvybei.

Ektopinio nėštumo simptomai

Negimdinio (ektopinio) nėštumo simptomai būna įvairūs, tačiau patys dažniausi yra šie:

  • Vėluojančios mėnesinės
  • Kraujavimas iš makšties (gali būti ir rusvos išskyros; gali sutapti su mėnesinėmis)
  • Galvos svaigimas
  • Dubens skausmas
  • Teigiamas nėštumo testas

Jeigu esate nėščia ir juntate pulsuojantį tvinksėjimą dubens srityje, arba pajuntate staigų skausmą, nedelsiant kreipkitės pas gydytoją. Jeigu įtariate, kad užsikrėtėte chlamidioze, taipogi patartina apsilankyti pas gydytoją, arba savarankiškai pasitikrinti testu namuose.