Chlamidijų simptomai

Chlamidiozė yra viena labiausiai paplitusių LPL (lytiškai plintančios ligos), ypač paauglių ir jaunimo tarpe. Viena svarbiausių to priežasčių – chlamidijų simptomai pasireiškia tik maždaug pusei užsikrėtusiųjų. Likusiems nesukelia jokių simptomų. Dėl to užsikrėtę, bet to nežinantys asmenys ilgą laiką gali platinti šią ligą toliau. Chlamidiozė yra kelių tipų, dažniausia iš kurių yra genitalijas (lytinius organus) apimanti liga.

Chlamidijų simptomai ant lytinių organų

Genitalijų chlamidiozė yra dažniausia chlamidiozės forma. Šios ligos simptomai gerokai skiriasi vyrams ir moterims.

Būdingi chlamidijų simptomai vyrams

Toli gražu ne visi chlamidijomis užsikrėtę vyrai pajunta simptomus, tačiau jeigu jie vis dėlto pasireiškia, dažniausi yra tokie:

 • Deginantis ir madžiantis pojūtis šlapinantis
 • Skaidrios išskyros iš varpos
 • Niežulys aplink apyvarpę
 • Raudonas išbėrimas ant lytinių organų

Kai kuriais atvejais, chlamidijos gali sukelti epididimitą – tai reiškia, kad šios bakterijos pateko į sėklidės prielipą:

 • Ištinusios ir jautrios sėklidės
 • Ištinęs ir jautrus sėklidės prielipas

Būdingi chlamidijų simptomai moterims

Net 70 procentų užsikrėtusių chlamidijomis moterų nepatiria jokių simptomų! Tai bene svarbiausia priežastis, kodėl ši infekcija dažnai nėra laiku diagnozuojama ir gydoma. Dažniausi chlamidijų simptomai moterims yra susiję su šlapimo traktu ir gimdos kakleliu:

 • Deginantis, nemalonus pojūtis šlapinantis
 • Padidėjęs makšties išskyrų kiekis, kurių spalva, kvapas ir konsistencija skiriasi nuo įprastinė
 • Nereguliarus kraujavimas ne mėnesinių metu
 • Deginantis pojūtis, niežulys lytinių organų srityje
 • Seksas tampa skausmingas ir nemalonus
 • Kraujavimas sekso metu ir po jo

Chlamidiozė kartais gali būti priežastis vėliau išsivystyti dubens uždegiminei ligai. Ši liga yra išties skausminga ir ją būtina kuo skubiau gydyti, antraip rizikuojama tapti nevaisinga.

Chlamidijų simptomai gerklėje, akyse, išangėje

Chlamidijos gali infekuoti praktiškai bet kurias žmogaus organizme esančias gleivines. Toliau pateikiamos chlamidijos formos paprastai plinta užsiimant kitokiu nei įprasta seksu (analiniu ar oraliniu).

Proktitas – šia infekcija paprastai užsikrečiama analinio sekso metu. Ja dažniausiai serga homoseksualūs vyrai. Proktitas – tai apie išangę esančių minkštųjų audinių uždegimas, kuriam progresuojant susiformuoja pūlinys. Jam būdingas skausmingas tuštinimasis, išangės skausmingumas, tuštinimasis su krauju, karščiavimas.

Faringitas – chlamidiozės infekcija gerklėje (tiksliau – ryklėje) yra labai reta ir paprastai nesukelia jokių simptomų. Faringito simptomai: užkimęs balsas, skaudanti gerklė, sloga, ryklės uždegimas, ryklės paraudimas, kosulys.

Keratitas – tai ragenos uždegimas, pasireiškiantis pakitimais ragenoje, kuriuos gali sukelti įvairūs infekciniai ir neinfekciniai veiksniai. Nors tai labai reta liga suaugusiems, ji gali baigtis apakimu. Dažniausiai šia liga užsikrečia naujagimiai gimdymo metu. Juos užkrečia gimdanti mama.  Jeigu liga diagnozuojama ir gydoma laiku, paprastai vaikas išsaugo regėjimą. Todėl moterys, planuojančios nėštumą arba jau besilaukiančios, turėtų pasitikrinti chlamidijų testu.