Chlamidijų tyrimas ir diagnozė

Chlamidiozė – tai lytiškai plintanti liga (LPL), kurią sukelia bakterija Chlamydia trachomatis. Net maždaug pusei užsikrėtusiųjų ši infekcija nepasireiškia jokiais simptomais. Dėl šio priežasties chlamidiozė yra bene labiausiai paplitusi LPL paauglių ir jaunimo tarpe. Negydoma chlamidiozė gali sukelti komplikacijas, ir gali išsivystyti dubens uždegiminė liga arba net ir nevaisingumas. Todėl labai svarbu esant bent menkiausiam įtarimui nedelsiant tikrintis nuo šios ligos. Ypač patartina atlikti tyrimus šiais atvejais:

  • Skauda šlapinantis, išskyros iš makšties (moterims) arba šlaplės (vyrams)
  • Dažnas lytinių partnerių keitimas, nesaugus seksas
  • Lytiniai santykiai su asmenimis iš rizikos grupių

Chlamidijų tyrimai gydymo įstaigose

Chlamidiozė diagnozuojama patikrinus paciento sveikatos istoriją, simptomus, atlikus tyrimus. Pirmiausia gydytojas paprastai klausia apie kokius nors simptomus, ar turėjote nesaugių lytinių santykių. Tuomet bus paimtas mėginėlis tyrimams. Vyrams tai paprastai būna šlapimo mėginys ir tepinėlis iš išorinės šlaplės angos (varpos galiuko). Moterims – šlapimo mėginys ir tepinėlis iš gimdos kaklelio.

Mėginiai tuomet analizuojami per mikroskopą, gali būti siunčiami į laboratoriją. Pastaruoju atvejų rezultatų gali tekti laukti apie savaitę. Sužinojus atsakymą, bus skiriamas atitinkamas gydymas.

Chlamidijų testas namie

Chlamidijų bakterijos gamina ir išskiria tam tikras medžiagas, kurios gali būti aptiktos naudojant testą. Toks testas yra labai jautrus ir gali būti naudojamas praėjus vos 7 dienoms po infekcijos. Chlamidijų testas namie rekomenduotinas tiems asmenims, kurie dažnai turi nesaugių lytinių santykių su naujais partneriais. Tačiau testo rezultatai turi būti aptariami su gydytoju, kuris patvirtins arba paneigs diagnozę.