Chlamidiozės gydymas antibiotikais

Chlamidiozė yra lytiškai plintanti infekcija, kurios sukėlėjas (bakterija) perduodamas seksualinių santykių metu. Ląstelės viduje chlamidijos bakterija naudoja ląstelei reikalingas medžiagas tam, kad galėtų daugintis (dalintis). Po kurio laiko užkrėsta ląstelė žūsta. Chlamidiozė gali sukelti nemažai skirtingų simptomų ir nepatogumų užsikrėtusiam asmeniui, tačiau dažniausiai ši liga būna be ryškesnių simptomų. Nors žmogaus organizmas sugeba ir pats kovoti su chlamidiozės sukėlėju, tai yra rizikinga, mat liga gali išplisti į lytinius organus. Tai blogiausiu atveju gali baigtis nevaisingumu. Todėl chlamidiozę reiktų gydyti antibiotikais.

Kada pradėti gydyti chlamidiozę?

Jeigu jaučiate simptomus arba turite įtarimą, kad užsikrėtėte chlamidioze, nedelsiant kreipkitės pas gydytoją. Pasireiškiant įprastiems chlamidiozės simptomams, gydymas bus priskirtas iškart. Jeigu nepatiriate simptomų, pradžioje bus atliktas testas, ir sužinojus rezultatą (maždaug po savaitės) bus sprendžiama dėl gydymo.

Kokie antibiotikai naudojami chlamidiozei gydyti?

Yra du pagrindiniai chlamidiozės gydymui naudojamų antibiotikų tipai:

  • Septynių dienų gydymo ciklas Doksiciklinu®
  • Viena Azitromakso® dozė

Dažniausiai skiriamas gydymas Doksiciklinu.

Doksiciklinas – patikimiausias vaistas chlamidiozei gydyti

Doksiciklinas yra plataus spektro antibiotikas, kuris stabdo bakterijų dauginimąsi. Todėl organizmo imuninė sistema įgauna didelį pranašumą kovai su sukėlėju. Doksiciklinas turėtų būti vartojamas dukart per dieną septynias dienas paeiliui. Tuo metu privaloma susilaikyti nuo lytinių santykių, kad nekiltų rizika užsikrėsti ar užkrėsti savo partnerį.  Praėjus 4-6 savaitėms po gydymo patartina pakartotinai pasitikrinti, jeigu:

  • Simptomai vis tiek pasireiškia
  • Nebaigėte gydymo ciklo
  • Įtariate, kad vėl užsikrėtėte

Azitromaksas – tik tam tikrais atvejais

Azitromakas – labai stiprus ir efektyvus antibiotikas, kuris ne stabdo bakterijų dauginimąsi, bet jas tiesiog nužudo. Gydytojai retai skiria šį vaistą chlamidiozei gydyti – paprastai tais atvejais, kai gydytojas suabejoja paciento ryžtu ar galimybėmis gydytis septynias dienas. Tokiais avejais viena Azitromakso dozė sunaikins visas chlamidijų bakterijas.